✨ Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 20։00-ին Երևանի սրտում գտնվող ֆանտաստիկ տրամադրություն հաղորդող Կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա մի յուրահատուկ համերգ։ Եթե պատրաստ եք պարուրվել ժամանակակից կուլտային կոմպոզիտոր Մաքս Ռիխտերի թովիչ երաժշտությամբ, ապա բաց մի՛ թողեք այս հեքիաթային ու գեղեցիկ գարնանային համերգը Mystery Ensemble-ի երաժիշտների վիրտուոզ կատարմամբ:
Մաքս Ռիխտերը փայլուն կերպով վերաիմաստավորել է Անտոնիո Վիվալդիի «Տարվա եղանակներ»-ը մինիմալիզմի և պոստմոդեռնիզմի ոգով։ «Recomposed by Max Richter. Vivaldi, The Four Seasons»-ի ձայնագրությունը գլխավորել է iTunes-ի դասական երաժշտության չարթերն ավելի քան 20 երկրում:
Սկսած առաջին՝ «Memoryhouse» (2002) սոլո ալբոմից մինչև «Վալս Բաշիրի հետ», «Սև հայելի» և Ad Astra ֆիլմերի պարտիտուրները նրա երաժշտությունը շարունակում է հնչել համերգասրահներում, կինոթատրոններում, թանգարաններում և թատրոններում աշխարհով մեկ։
Վերջերս Ռիխտերի «On the Nature of Daylight» կոմպոզիցիան հայտնվեց «The Last Of Us» հիթ նախագծում. 56-ամյա կոմպոզիտորն ակնթարթորեն նվաճեց TikTok-ի բազմաքանակ բաժանորդներին:
Մաքս Ռիխտերը ձայնագրել է 12 սոլո ալբոմ, հանդես է եկել Լոնդոնի Barbican-ում, Փարիզի ֆիլհարմոնիայում, Սիդնեյի օպերային թատրոնում և Ամստերդամի Concertgebouw-ում, նրա նախագծերից են «Sum» օպերան և «Infra» բալետը (պարերի բեմադրող՝ Ուեյն Մակգրեգորի) Քովենթ Գարդենում։
Ռիխտերի հզոր և զգացմունքային երաժշտությունը կինոնկարների թրեյլերների հիանալի ուղեկցում է, երբ մի քանի վարկյանում պետք է ներկայացվի ֆիլմի մասշտաբայնությունը։ Այդ նպատակով նրա երաժշտությունն օգտագործել են Դեյվիդ Ֆինչերը («Բենջամին Բաթոնի առեղծվածային պատմությունը»), Քլինթ Իսթվուդը («Ջ. Էդգար»), Ռիդլի Սքոթը («Պրոմեթևս») և Թերենս Մալիկը («Դեպի հրաշք»):
Ռիխտերի ստեղծագործությունները հնչում են բազմաթիվ հայտնի ներկայացումներում և նորաձևության ցուցադրություններում, ներառյալ լեգենդար Dior-ը, ինչպես նաև Մարտին Սկորսեզեի «Shutter Island», Դեյվիդ Մաքենզիի «Վերջին սերը երկրի վրա», «Վալս Բաշիրի հետ» ֆիլմերում, որի սաունդթրեքի համար հեղինակն արժանացել է Եվրոպական կինոակադեմիայի «Լավագույն կոմպոզիտոր» մրցանակին։
Ձեզ սպասում է դյութիչ երեկո հիասքանչ նեոդասական երաժշտության աշխարհում։ Անկրկնելի գեղագիտական հաճույքն ու վառ տպավորություններ երաշխավորված են:

Tribute to Max Richter: Vivaldi, The Four Seasons by Mystery Ensemble
✨ A unique concert on April 5th will occur at 8.00 pm at the fantastically atmospheric House of Chamber Music in the heart of Yerevan. The programme of the evening includes the famous Antonio Vivaldi cycle «The Four Seasons» in the author’s interpretation of the cult contemporary composer Max Richter performed by the extraordinary Mystery Ensemble in an intimate & relaxing atmosphere.
Max Richter is the composer of music for dozens of feature films and documentaries and was voted the best film composer in 2008, according to the European Film Academy. He changed the music of Antonio Vivaldi in the spirit of minimalism and postmodernism. Recomposed by Max Richter: Vivaldi, The Four Seasons is one of Richter’s most famous works. After its release in 2012, the recording topped the iTunes Classical Music charts in over 20 countries.
Max Richter has recorded 12 solo albums and performed at the London Barbican, the Paris Philharmonic, the Sydney Opera and the Amsterdam Concertgebouw, and among his projects are the Sum Opera and the Infra ballet (choreographed by Wayne MacGregor) at Covent Garden. Richter’s music is heard in many performances around the world, as well as in the films «Shutter Island» by Martin Scorsese, «Last Love on Earth» by David Mackenzie, «Waltz with Bashir», for the soundtrack to which he received the award «Best Composer» from the European Film Academy.
The Four Seasons, by Antonio Vivaldi, is one of the most famous and frequently performed works of classical music. The Italian master wittily and gracefully captured in music the way his contemporaries saw the world and nature. The Vivaldi cycle is both a philosophical reflection and a magnificent illustrated «calendar» and a «sightseeing tour» of the regions of Italy.